Kontakt:

magda_girsztowt@wp.pl

czwartek, 30 czerwca 2022

3 składnikowa sałatka grillowa

No dobrze, kto nie lubi grillowanego mięsa, ryb czy warzyw? Nie widzę rąk uniesionych w górę. Czyli fakt, większość z nas lubi grillować, lubi zajadać pyszności z grilla i lubi tak spędzać letnie wieczory, czy też weekendy. A co pasuje do grilla? Sałatka, u mnie wyjątkowo prosta sałatka, która znika tak samo szybko jak grillowane kiełbaski. Trzy główne składniki, dwa warzywa, jedno zioło i odrobinę przypraw. No i dobrze, i majonez jako baza sosu. Sałatka jest sycąca, ale świeża i w sumie dość lekka. Niezwykle apetyczna, niesamowicie prosta, stanie się Waszą ulubioną sałatką na grilla. Znika ze stołu błyskawicznie. Ja jestem w niej zakochana, będę robić na pewno bardzo często, przy każdej grillowej okazji. A dziś też grilluję, na wsi, w pięknych lubelskich okolicznościach przyrody. Wyjątkowo mi się spodobało wstawanie o 8 rano, i nawet nie chcę myśleć i powrocie do pracy. Zresztą, o jakiej pracy mówimy, grillujemy! Składniki:

0,5 kilograma młodych ziemniaków

Duży pęczek rzodkiewek

Pęczek koperku

2 łyżki majonezu

1 łyżka jogurtu

Sól

Świeżo mielony Pieprz

Odrobina cukru


Ziemniaki gotuję w mundurkach ( ja po ugotowaniu zawsze zdejmuję skórkę, ale nie trzeba). Ziemniaki kroję na połówki, studzę. 

Rzodkiewki myję, kroję w drobną kostkę. Dokładnie płuczę i siekam koperek. Warzywa do ziemniaków. Majonez mieszam z jogurtem,. dodaję sól, pieprz i cukier. Łączę z warzywami, dokładnie mieszam. Sałatkę chłodzę przed podaniem minimum godzinę. 

10 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...